Α.Ε.Κ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1:3

«Μίλησε το DNA του Πρωταθλητή»

Ένας εκπληκτικός Ολυμπιακός ανέτρεψε την λογική του «κερδίζει πάντα ο καλύτερος» και τελικά αυτό είναι που τρελαίνει και συναρπάζει τα πλήθη των φιλάθλων σε όλο τον πλανήτη.

Έξυπνα στημένος ο Ολυμπιακός χτύπησε την Α.Ε.Κ σε στιγμές που πιεζόταν και μόλις βρήκε την ευκαιρία προηγήθηκε και η συνέχεια μετά ήταν πολύ εύκολη πετυχαίνοντας άλλα 2 γκολ. Και έτσι η σεμνή τελετή έληξε πετυχαίνοντας μια ιστορική νίκη . Η Α.Ε.Κ στο τέλος του αγώνα έβαλε γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ : Απέκρουσε την προειδοποίηση του Bakambu στο 1ο ημίχρονο αλλά δυστυχώς τον εξέθεσε η άμυνα του στο 2ο ημίχρονο. Καμία ευθύνη στα γκολ !!!

ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ : Άτρωτος ο γκολκίπερ των ερυθρόλευκων είχε εκπληκτικές επεμβάσεις και βοήθησε τα μέγιστα στην μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού. Δεν ευθύνεται στο γκολ το οποίο παρεμπιπτόντως ήταν πολύ όμορφο !!