Παραμένει στη Superleague o ΟΦΗ

Image result for οφη πλατανιας

Μετά από μία αναμέτρηση που είχε συγκλονιστική εξέλιξη, ο ΟΦΗ επικράτησε με 3-2 του Πλατανιά και εξασφάλισε την παραμονή του στην πρώτη κατηγορία.

Η ομάδα του Ηρακλείου πήρε το προβάδισμα με ένα πέναλτι, στο οποίο εμείς δεν θα σταθούμε καθόλου και δεν θα σχολιάσουμε, καθώς δεν είναι δική μας αρμοδιότητα.

Στο γκολ της ισοφάρισης του Πλατανιά, όπως και στο γκολ που έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ τον ΟΦΗ, οι γκολκίπερ της αναμέτρησης δεν είχαν την παραμικρή ευθύνη.

Ο Πλατανιάς δημιούργησε πολλές ευκαιρίες προς την εστία του Σωτηρίου, και κατάφερε να κάνει το 2-2 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, σε μία φάση που ο γκολκίπερ του ΟΦΗ δεν έχει ευθύνη.

Ο ΟΦΗ είχε την τύχη να γίνουν πολλά λάθη μαζεμένα, στην τελευταία φάση του ματς, αρχικά από το τοίχος του Πλατανιά και εν συνεχεία από τον τερματοφύλακα Γκοτ, ο οποίος φέρει πολύ μεγάλη ευθύνη για το γκολ που δέχθηκε στο 95, το οποίο έμελλε να είναι και το καθοριστικό για την παραμονή του ΟΦΗ στη Superleague.