![Image result for λαμια αÏηÏ](https://cdn1.bbend.net/media/com_news/story/2018/08/27/911357/main/1963278.jpg)
Στην επανεμφάνιση του στην SuperLeague ο Άρης έδειξε "άγριες" διαθέσεις και ότι επέστρεψε για να μείνει. Οι κιτρινόμαυροι, έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο και πέρασαν με άνεση από την έδρα της Λαμίας με 0-3.
Είναι μία ομάδα γεμάτη και με μεγάλη ποιότητα, και το ρόστερ είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να πάρει τα αποτελέσματα αλλά και να προσφέρει θέαμα στον κόσμο του.
Ο γκολκίπερ των "κιτρινόμαυρων", Κουέστα, έδειξε πολύ καλά στοιχεία, και όποτε χρειάστηκε στο χθεσινό παιχνίδι ήταν εκεί, με σωστές αντιδράσεις, βοηθώντας και αυτός την ομάδα του.
Αντίθετα, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Σαράνοφ, δεν έκανε καλή εμφάνιση, ώστε να κρατήσει και το σκορ σε πιο χαμηλά επίπεδα.